Superhrubá mzda - alebo "superklam"?

Autor: Jojo Šarina | 15.7.2011 o 19:45 | (upravené 29.10.2011 o 20:38) Karma článku: 6,88 | Prečítané:  1242x

Všade sa začalo hovoriť a písať o superhrubej mzde a všade nám politici tvrdia, že ide iba o matematický prepočet bez zmeny. ALE...

Ale nikde som nenašiel aspoň náznak vystúpenia alebo pár písmen k superhrubej mzde zodpovedných ministrov za silové zložky, teda ministra vnútra ale aj všemocného ministra financií pána Mikloša. Prečo sa nad tým pozastavujem? Nuž základným dôvodom je to, že v návrhu zákona o superhrubej mzde je novelizácia všetkých zákonov, ktoré sa týkajú silových zložiek -policajtov, hasičov, colníkov a podľa toho, čo sa v nich píše, začali sme sa zrazu deliť akýmsi koeficientom (?) na tých, čo majú nad 15 rokov odpracovaných a tých, čo nemajú. Jednotlivými úradmi, oddeleniami, pracoviskami začali kolovať rôzne tabuľky prepočtov našich platov na superhrubú mzdu a hľa - podľa týchto prepočtov to vyzerá ak, že náš mesačný príjem zrazu od 1.1.2012 poklesne!!! o 50 až 90 €!! Možno sa autori týchto tabuliek pomýlili - sa utešujeme ale nedá nám to, no žiaľ - naše vedenia od vrchu až dole zaryte mlčia, pretože nikto nám nepovie k tomu ani slovo. Mrzí ma to aj z toho dôvodu, že po odpracovaní 20-tich rokov v štátnej správe si začínam pripadať ako prašivý pes, ktorého treba vyhnať z búdy, lebo nemáme pre neho miesto. Načo skúsenosti, načo všetky prebdené noci v nočných službách,v daždi, v prachu, prehltnutí nadávok od kde-koho a TY sa len usmievaš ako blb, lebo si si vedomý, že si v uniforme. Načo všetky tie kurzy, školenia, pravidelné ročné previerky z predpisov, z telesnej, strelieb a udržiavania sa v kondícii, keď zrazu nie sme žiadaní ani ako skupina. Jáj - trochu som sa rozhorčil xixi ale občas je toho naozaj veľa, takže k meritu môjho článku - pán minister Mihál každú chvílu ubezpečuje ľudí, ako sa budú mať lepšie po prepočte platu na superhrubý plat - a pre civilných zamestnancov to aj platí. ALE páni ministri Mikloš a Lipšic doposiaľ nepovedali ani jedno jediné slovo, ktorým by nás aspoň informovali o prepočtoch ozbrojených zložiek. Prečo?

Možno preto, že takto sa dá ľudom vziať nielen z platov ale  z výsluhového dôchodku a z odchodného. Lebo stále je to každému ministrovi vrátane premiérky tŕňom v oku. Apropó - každý kto nastúpil pred 20-timi rokmi  ako ja k colníkom, nemal ani len potuchy, že nejaký služobný pomer bude. A každý má tú možnosť sa zamestnať v ozbrojenej zložke, pokiaľ prejde všetkými skúškami.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Súboj v koalícii Danko rozpútal a aj naň doplatil

Šéf SNS zváži odchod z politiky. Politológ hovorí, že predvídateľnosť jeho krokov sa stále znižuje.

KOMENTÁRE

Ficov perfektný deň a Dankova estráda ega

Novinári sa museli prehrabávať v úlomkoch Dankovho poníženia.

DOMOV

Reportér Týždňa: Videl som, ako Fico Danka prekvapil a rozčúlil

Magušin sa s Dankom rozprával počas Ficovej tlačovky.


Už ste čítali?